اجرای کیهان کلهر و تریو رامبرانت در تهران – ۱۴ -۱۶ شهریور ماه ۹۶

کیهان کلهر و تریو رامبرانت

کیهان کلهر و تریو رامبرانت که قرار است در روزهای ۱۴ تا ۱۶ شهریورماه در تالار وزارت کشور به صحنه بروند، روز گذشته از تور اروپای خود با گروه سه نفره رامبرانت که در کشورهای مختلف برگزار شده بود به ایران بازگشتد.

 رامبرانت فرایش نوازنده پیانو و سرپرست رامبرانت تریو درباره مجموعه کنسرت هایشان می گوید: “ما سالهاست که با هم کار می‌کنیم و از این همکاری بسیار لذت می‌بریم. قول می‌دهم شما به تماشای اجرایی متفاوت خواهید نشست. البته به راحتی نمی‌توان موسیقی ما را طبقه بندی کرد، این موسیقی جز نیست  و البته موسیقی کلاسیک هم نیست. این یک موسیقی ارگانیک است که ما آن را با سازهایمان می‌سازیم و نقطه تلاقی‌اش، بداهه نوازی است.”

این پیانیست که اعتقاد دارد موسیقی‌های مختلف باید در هم شناور شوند تا به نتیجه مطلوب بتوان رسید درباره ترکیب کار  کیهان کلهر و تریو رامبرانت می‌گوید: “موسیقی ما ترکیبی است از سنت جاز، موسیقی کلاسیک و موسیقی عربی که عشق به آن از زمانی که من در مصر زندگی کردم به دلم افتاد. این یک زبان موسیقی عمیق عاطفی است که غالبا با رویکرد انحصاری آن به پیانو، و همینطور کیبوردی (فورته پیانو) که اواخر قرن ۱۹ ناپلئون بناپارت به ناصرالدین شاه ایران به هدیه کرده بوده آذین شده است. در اینجا این دو جهان دوباره با یکدیگر ملاقات می کنند. “

کیهان کلهر و تریو رامبرانت در آلمان، بلژیک و همچنین در روز ۲۷ ام آگوست در شهر اوترخت هلند در فستیوال جز «اوده موزیک»  (Oude Muziek Kazz Festival)  روی سن رفتند  و در روز ۲۹ سپتامبر در باربیکن سنتر لندن که از معتبرترین سالن های کنسرت جهان است، به اجرای قطعات می‌پردازند.

به جز رامبرانت فرایش (پیانو)، تونی اورواتر (کنترباس) و وینسنت پلژر (سازهای کوبه‌ای) دیگر اعضای این گروه هستند. «نغمه حصار» به زودی اولین آلبوم از همکاری مشترک کیهان کلهر و این گروه جاز هلندی را روانه بازار خواهد کرد.

کنسرت  کیهان کلهر و تریو رامبرانت در تهران توسط رویال هنر پارس به تهیه کنندگی مجید عبدی برگزار می‌شود.

منبع : نوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید