برگزاری کارگاه آموزشی گیتار پاپ با محوریت نقش گیتار در موسیقی پاپ ایران

کارگاه آموزشی گیتار پاپ

 

گیتار در موسیقی پاپ ایرانی از محبوب ترین و البته پرکاربردترین سازها به شمار می آید و ترانه ها و آهنگ های بیشماری در موسیقی پاپ ایران می توان نام برد که گیتار نقش اساسی در آنها ایفا کرده است. با نگاه به اهمیت گیتار و آموزش گیتار در موسیقی مردمی و بالابردن سطح آگاهی هنرجویان و دوستداران این سبک، آموزشگاه آوای سپهر کارگاهی آموزشی با این موضوع برگزار کرد که البته مورد استقبال خوب دوستداران این ساز نیز قرار گرفت.

بخش اول کارگاه – بررسی نقش گیتار در موسیقی پاپ ایران

در این بخش محوریت بحث درباره تاریخچه موسیقی پاپ ایرانی و مقایسه موسیقی در دهه های مختلف از دهه ۴۰ شمسی تا زمان معاصر بود. همچنین بخش عمده این قسمت به نقش گیتار در موسیقی پاپ ایران اختصاص داشت و  از نکات جالب این قسمت مشارکت هنرجویان و علاقه مندان در مباحث بود. خیلی از هنرجویان بر این باور بودند که موسیقی پاپ فعلی در ایران باید بهتر از سطح فعلی باشد و خوانندگان و نوازندگان این سبک مردمی می بایست با بالابردن سطح علمی و تکنیکی خود کارهای غنی تری ارائه کنند.

البته که آثار خوبی نیز همچنان در این سبک شنیده می شود ولی انتظار کلی در این قسمت از موسیقی بیشتر از سطح کارهای ارائه شده است.

این قسمت با توضیحات سعید مرادی درباره تاریخجه گیتار و چگونگی پیدایش این ساز و همچنین راهنمایی درباره نوازندگی این ساز به پایان رسید.

بخش دوم – مروری بر آکوردهای ترانه بهت قول می دم – از محسن یگانه

در این قسمت برای کار عملی دوستداران موسیقی پاپ، آهنگ بهت قول می دم از محسن یگانه انتخاب شده بود. این قسمت با یک اجرای گروهی از این ترانه و بررسی آکوردهای آن ادامه یافت. و با اضافه شدن مسعود برآبادی (مدرس گیتار) روال کارگاه به سمت عملی و پرداختن به نحوه نواختن آکورها و ریتم جهت گرفت .

از نکات خوب این بخش مشارکت هنرجویان و دوستداران شرکت کننده بود که با حضور گرم خود، فضای دلنشینی ایجاد کردند.

برای شرکت در کلاس های گروهی گیتار پاپ می توانید با آموزشگاه آوای سپهر تماس حاصل فرمایید. ۰۲۱۸۸۳۵۰۳۵۹

در ادامه می توانید قسمتی از فیلم های این کارگاه را مشاهده کنید.

.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید